Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouzla - G,H,I,J,K,L

20. 6. 2011

 

Geminio

Kopírovací kouzlo. V sedmém díle ho použila Herminona na výrobu duplikátu medailonku Salazara Zmijozela. Také jím byl zaklet obsah trezoru Lestrangeových, a při každém dotyku se vytvořily kopie nerozpoznatelné od originálu. V českém vydání ovšem v tomto případě nazývali kouzlo GeminoGemini jsou latinsky dvojčata, blíženci.

Glacius

Zmrazovací kouzlo. Lze ho použít na vodu i na zchlazení ohnivých příšer. Ve třetím díle počítačové hry ho používal Harry. V latině glacies (s e, nikoli u) znamená led

Glisseo

Toto kouzlo je možné použít pouze na schodiště, které tím promění ve skluzavku. Účinek se dostaví okamžitě.(použito Hermionou v 7 díle)

Herbivicus

Způsobí rychlý růst rostlin. Kouzlo bylo použito pouze ve hře.

Harmonia nectere passus

Použito v 6. díle kdy Draco Malfoy využil kouzelné skříně k průchodu smrtijedů do Bradavic.

Hypotylus

Použila Hermiona ve druhém díle proti rarachům(zpomalující kouzlo)

Homenium revilio

Odhaluje přítomnost jiných.

Impedimenta

Překážecí kouzlo – na chvíli znehybní cíl (nebo ho taky odhodí pár metrů dozadu). Formule znamená latinsky překážky.

Imobilus

Znehybňovací kouzlo (zpomalující čas). Použila ho Lupin ve Harry Potter a vězeň z azkabanu na vrbu mlátičku. Imobilní znamenánepohyblivý.

Incendio

Zapálí nebo nechá vzplanout nějaký předmět. Incendo znamená latinsky zapaluji. Ve 4. díle ho Harry použil k tomu, aby vyplaval na hladinu v 2. úkole v Černém jezeře. Přesněji řečeno ho použil na vodu, aby ho bublinky vynesly na hladinu.

Imperius

Kletba, která se nepromíjí. Umožňuje absolutní ovládání oběti. Někteří lidé se silnou vůlí, jako například Harry Potter, se jí dokáží vzepřít. Samotná formule zní imperio, což latinsky znamená vládnu.

Mnoho smrtijedů se po pádu Voldemorta hájilo, že bylo pod jejím vlivem, a mnoho nevinných osob skončilo v Azkabanu, protože pod jejím vlivem skutečně bylo

Inflatus

Vytvoří barevné balonky. Pokud je kouzlo použito na tvora, roztrhá ho. Pochází z počítačové hry na motivy čtvrtého dílu. V latině znamená nafouklý.

Klihando

Přilepuje jazyk k patru. Vynalezl ho Princ dvojí krve (Severus Snape).

Lacarnum Inflamare

Podpalovací kouzlo. Toto kouzlo bylo použito Hermionou Grangerovou v prvním dílu, když podpálila Snapeovi plášť při Famfrpálu.

Legilimens

Umožňuje kouzelníkovi či čarodějce proniknout do mysli druhého člověka (oběti). Poprvé jsme ho mohli vidět v pátém díle, při hodinách nitrobrany. Legere je latinsky číst a mens je mysl.

Levicorpus

Kletba, která způsobí, že postižený visí za kotník hlavou dolů ve vzduchu a lze ho přemisťovat, dokud na něj není použita protikletbaLiberacorpus. Vynalezl ji Princ dvojí krve jako neverbální zaklínadlo a používali ho i SmrtijediLevare je latinsky zvednout a corpus je tělo. Toto kouzlo jste mohli vidět v 5.díle Fénixův řád, když jeden ze Smrtijedů uhodil Lenku Láskorádovou, ta však Smrtijeda tímto kouzlem odhodila.

Liberacorpus

Protikletba ke kletbě Levicorpus, vynalezl ji též Princ dvojí krveLiberare je latinsky uvolňovat, osvobozovat a corpus je tělo.

Locomotor

Kouzlo o mnoho silnější než Wingardium leviosa, neboť dokáže zvedat a přenášet i živé tvory.

Locomotor mortis

Svěrací kouzlo. V prvním díle si ho zkoušel Malfoy na Nevillovi a ten pak měl spoutané nohy k sobě a mohl jenom snožmo skákat a také to samé kouzlo se naučili Ron s Hermionou aby mohli kdyby náhodou zneškodnit Snapea, když soudcoval utkání Nebelvír x Mrzimor vefamfrpálu. Latinsky je locus místomotor hybatel a mortis smrti (2. pád).

Lumos

Rozsvítí světlo na špičce hůlky. Na začátku 3. dílu použil Harry kouzlo lumos maxima, což je silnější varianta kouzla lumos. Opačné kouzlo je Nox. Latinsky lumen je světlo. Bylo použito také Lumos solem kdy z hůlky vytryskne obrovský paprsek světla, použila ho Hermiona v prvním díle

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hezký

(Adell (angel-ada), 13. 7. 2011 11:44)

hustý kouzla a hezký blog =)) (estranky)

hezký

(Adell (angel-ada), 13. 7. 2011 11:44)

hustý kouzla a hezký blog =)) (estranky)

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 108116
Měsíc: 945
Den: 26